HAKKIMIZDA

Avrupa’da ilk ve tek olan European Turkish Academy kalıcı makyaj ve güzellik sektöründe, Avrupa’daki Türk toplumunu bir araya getirmeyi, tecrübeli eğitmenleriyle sektöre kendi dalında donanımlı bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Kalıcı makyaj sektöründe dünya standartları kalitesinde olan 34 yıllık Ecuri Cosmetics tecrübesi ve güvenilir ürünleri ile çalışmakta olup, Sağlık Bakanlığı tescilini garanti etmektedir.

 

Academy, uzman eğitim kadrosuyla eğitim programlarını dünyadaki gelişmelere göre yenilemekte ayrıca üst düzey yeni teknikleri sürekli takip etmektedir. European Turkish Academy, kalıcı makyaj, microblading ve scalppigmentasyon başlıkları altında birçok konuda bireylere ilgi duydukları konuları kendi kariyerleri haline getirme olanağı sunmaktadır. Akademiden mezun olan girişimcilere yeni meslek alanları açmakta ve eğitim sonrası elde edilen aynı zamanda uluslararası geçerliliği olan sertifikasıyla, tüm dünyada kariyer fırsatlarına erişme olanağı sağlamaktadır. Kalıcı makyajın tüm sırlarını çok kısa bir sürede öğrenme garantisi veren European Turkish Academy’den mezun olan girişimciler, eğitim sonrası ayrıca yeni eğitim almaya ihtiyaç duymayacaklardır. Girişimciler, ayda bir düzenlenen workshop etkinliklerinde Türk toplumunun çok yakından takip ettiği alanında tanınmış ve yetenekli Türk uzmanlarıyla tanışma ve onlardan eğitim alma fırsatı yakalayacaklardır.

EĞİTMENLER

C12A4168 (1).JPG

SA BARAN

PERMANENT MAKE-UP ARTIST

Sa Baran kariyer adımlarına daha 14 yaşındayken ilgi duyduğu güzellik ve kozmetik alanında Türkiye’nin en gözde alışveriş merkezlerinin kozmetik departmanlarında görev alarak sektörü yakından tanımıştır.

 

Kariyerine 2014 yılında Hollanda’nın en profesyonel makyaj akademilerinden biri olan Beautypartner’da make-up artist eğitimi alarak başladı. Burada, yaptığı göz alıcı çalışmalarıyla isminden söz ettiren Sa, kısa sürede eğitim için gittiği Beautypartner’da eğitmen olarak mesleğine devam etti. Bu süre içerisinde birçok eğitim alarak çeşitli seminerlere katıldı.

 

Hollanda-Belçika-Luxemburg arası düzenlenen en iyi Make-up artist yarışmasına katılan tek Türk olarak en iyi make-up artist ödülüne layık görüldü. Böylece, Avrupa’da heyecan verici bir başarıya imza atarak, yeni serüvenlerin kapılarını araladı.

Nochtli Peralta Alvarez, Adama Jobe, Yosephine van der Burgt, Dion Merlijn, Carolyn Collinda gibi Hollanda’nın tanınmış birçok profesyonel top modelleri ve Elmar Dam, Salvador Pozo, Pierre Monkau gibi fotoğraf sanatçıları ile çalıştı. Birçok Fashion Show’da yer alarak çağın make-up dünyasında kalıcı bir iz bırakmayı başardı.

 

Dinamik kişiliği ve farklı bakış açısıyla ortaya koyduğu çalışmalarının yansıra Avrupa’da her yıl düzenlenen Altın Lale Ödülleri Cumhuriyet Balosu’nun resmi sunucusudur.

 

Hollanda’da yine Sylvia Geerseen gibi birçok tanınmış kişiye kalıcı makyaj uygulamaları yaptı. Kısa sürede ismini Hollanda dışına taşıyan Sa Baran, Türkiye’nin önemli isimlerinden Cemil İpekçi, Merve Özbey, 1998 Türkiye güzeli Özlem Kaymaz gibi ünlülere kalıcı makyaj ve profesyonel makyaj uygulamaları yaptı.
 

2015 yılında Türkiye’de Kalıcı Makyaj eğitimi alarak bu alanda çalışmalar yaptı. Hollanda’da 33 yıllık tecrübesi olan Ecuri Cosmetics’te dünyaca ünlü Alec Kurucz’dan saç simülasyonu, microblading ve micropigmentasyon masterclass eğitimlerini alarak kariyerini taçlandırdı. Uzun bir süre Ecuri Cosmetics kurucusu Alec Kurucz’un asistanlığını yaparak saç simulasyonu, microblading, kalıcı makyaj eğitimlerinde görev aldı.

Ecuri Cosmetics iş birliği ile keşfedilen Microwheel tekniğinin gelişimi ve tanınması için birçok uygulama ve masterclass eğitimleri verdi. Türkiye, Hollanda ve birçok Avrupa ülkesinde yepyeni teknikleri öğrenmek ve öğretmek adına uluslararası kongrelerde görev aldı. 

 

Şu an Ecuri Cosmetics ‘te eğitimler vermeye devam etmekte olan Sa, 2020 yılında kariyerinin zirvesinde European Turkish Akademisini kurdu. Kaliteden ödün vermeyen Sa Baran, kurucusu olduğu akademinin aynı zamanda eğitmenliğini de yapmaktadır